5 günde İngilizce programının Balkanlar geçmişi.

5 günde İngilizce programının Balkanlar geçmişi. Dil öğrenmek çoğu insana deyim yerindeyse işkence gelir. Nedeni de uzun zamanlı kurslarda İngilizce öğrenmenin oldukça zor olmasıdır. İnsanlar dinlenme zamanlarından feragat ederek dil kurslarına yazılırlar, belki de hafta sonlarını bu kurumlarda geçirirler ama istedikleri sonuca bir türlü ulaşamazlar.

Burada sistemden kaynaklanan yanlışlar bireyin İngilizce öğrenmesine engel olur. Örnek vermek gerekirse birey dil eğitimi için kuruma başvuru yapar. Akabinde bir seviye tespit sınavı gerçekleştirilir ve sınıflar oluşturulur ve eğitim başlar. Fakat dil kurumlarında tek bir seviye tespit sınavının yapılması yanlıştır. Çünkü bireyin okuma, yazma, anlama, telaffuz seviyeleri birbirinden farklı olabilir. İlk yanlış burada yapıldıktan sonra standart olarak oluşturulan sınıflarda İngilizce eğitimi başlar. Fakat o standart sınıf bireyin ihtiyaçlarını karşılamaya bilir. Standart bir sınıfın tüm kursa katılanlara hitap etmesi beklenemez. Birey farkında olmadan uzun bur zaman kendisini sisteme ayak uydurmaya çalışır. Fakat bu ayak uydurma gerçekleşmez ve birey yine farkında olmadan kurumdan kopmaya başlar. Son aşamada ise birey kurumdan fiziki olarak kopar ve harcanan emeğin yanında para da boşa gider.

Dil eğitimindeki tüm bu yanlışları gözlemleyen Alta Eğitim, Avrupa’daki dil eğitimini incelemeye alır ve 5 günde İngilizce programı ile tanışır. 5 günde İngilizce programı detaylı olarak incelendikten sonra yine aynı kurum tarafından Türkiye’ye getirilir. 5 günde İngilizce programı ülkemize geldikten sonra bu alternatif dil öğrenme biçimine ilgi olur. Önce büyük şirketler sonra da teker teker bireyler 5 günde İngilizce programından faydalanmak isterler. 5 günde İngilizce programı değişik seviyelerde İngilizce öğrenme garantisi vermektedir. Bu da programın çok daha ilgi gösterilmesini beraberinde getirir. Acil olarak İngilizce öğrenmesi gerekenler, 5 günde İngilizce programına olan ilgiyi artırır. 5 günde İngilizce programı başlamada bireylerin program sonucunda hangi seviyeye gelecekleri kendilerine yazılı olarak verilir. Böylece ne için ne kadar para ödediklerini bilirler. Bu uygulama sadece 5 günde İngilizce programının uygulayıcısı olan Alta Eğitim’de geçerlidir. Başka bir dil kurumunda bu tür bir uygulamayla karşılaşmak mümkün değildir. Tüm bu uygulamalar güven duygusunu da artırmıştır.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply